Руските авиони симулираа воен напад врз Калининград

1 min read

Русија денеска изведе воена вежба во својата енклава Калининград, лоцирана помеѓу Полска и Литванија.

Руските авиони ловци Су-27 симулираа непријателски воен напад врз Калининград.

Според руските медиуми во вежбата повеќе од десет Су-27, кои ги „уништиле“ авионите на „симулираниот“ непријател. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Организацискиот секретар на НСДП Трајковски се кандидира за претседател на партијата

Следно

Семејството има важно место во неговиот живот: Муцунски во саботна – работна агенда со синчето Иан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian