Питички со зеленчук: Имаат гаранција за специјалитет од Европската комисија

3 mins read

Скландраусис е едно од најтрадиционалните и најуникатните латвиски јадења. Тоа беше првото латвиско јадење на кое Европската комисија му додели статус „Загарантиран традиционален специјалитет“, наведувајќи го заедно со другите европски специјалитети како шампањ, горгонзола и камембер. Станува збор за питички од зеленчук направени од ржано брашно кои се полнат со мешавина од моркови и компири и се јадат ладни со чај или млеко. Јадењето потекнува од Курземе (западниот дел на Латвија) од 16-17 век. Името од два дела(Sklandrausis) сугерира дека „раусис“ (пита) традиционално се правелa со гребење врел пепел или јаглен над питите додека „скланда“ значи „падина“ што се однесува на превртените рабови на кората на питата.

Потребни состојки:

– 400 г ‘ржано брашно
– 125 г путер
– 1 чаша топла вода
– 1 лажичка шеќер
– 1/2 лажичка сол
– 7 средни моркови
– 2 лажици кисела павлака
– 2 лажици мед
– 1 јајце
– 2 средни компири
– 100 мл млеко

Фото: Instagram

Начин на подготовка:

Излупете ги морковите, исечете ги на четвртинки, ставете ги во средно тенџере, покријте ги со вода и варете ги додека не омекнат.Излупете ги компирите, исечете ги на четвртинки, ставете ги во посебно тенџере, покријте ги со вода и варете ги додека не омекнат.

Додека зеленчукот се вари, подгответе го тестото. Растворете ја солта и шеќерот во водата. Измешајте го брашното со омекнат путер(100 г) и додадете ја водата, добро мешајќи за да се добие тесто. Месете го тестото 5 до 7 минути додека не стане доволно меко за да се работи.
Загрејте ја рерната на 200 степени.

Расукајте го тестото со дебелина од 3-5 мм. Користете секач за колачиња од 8 сантиметри за да исечете 15 дискови. Свиткајте 1 сантиметар од рабовите нагоре за да формирате корпичка за пецивото. Корпите ставете ги на плех обложен со хартија за печење.

Подгответе го филот. Морковите исцедете ги и ставете ги во процесор за храна. Додадете мед, јајце и павлака и обработете 20 секунди. Исцедете ги компирите, матете додека не се изедначат, додадете млеко и путер(25г) и мешајте додека не се соединат добро.

За да ги наполните корпите за пецивото, намачкајте 1 лажичка пире од компири, одозгора со една лажица преработен морков. Повторувајте ја постапката додека не се пополнат сите парчиња. Ставете го плехот во рерна и печете 15-20 минути додека пецивото не се зготви и филот не добие златна боја.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Дан-Кју“ со седум медали на меѓународниот џиу-џица турнир „Будва Опен“

Следно

Кој е шеикот Мухамед бин Зајед, ново-стар претседател на ОАЕ?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian