Австрија од понеделник ги укинува сите Ковид мерки

1 min read

Австриските власти повеќе нема да бараат потврда за вакцинација или заболување од Ковид при влез во земјата, како дел од промената на одредбите што ќе стапат на сила задутре.

И патниците повеќе нема да треба да покажуваат негативен тест за Ковид, според новите измени на прописите на Министерството за здравство од вчера.

Теоретски, оние кои доаѓаат во земјата од области каде што постојат варијанти на коронавирус треба да подлежат на одредени услови, но ова правило во моментов не се однесува на ниту една земја. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Интервју со Љупчо Нечовски, најголемиот евровизиски фан во Македонија: Разликите меѓу нас се само во умовите, но не и во срцата

Следно

ВИДЕО | Крос: Сигурни ли сте дека тоа е Серхио Агуеро?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian