ВИДЕО: Децата ги трогнаа родителите до солзи со изненадувањето за 67-годишнината од бракот

2 mins read

Бракот кој трае 67 години е вистински подвиг. Повеќето луѓе не живеат доволно за да бидат толку долго во брак, но има и такви примери, а еден неодолив пар кој ја прослави 67-годишнината од бракот доби трогателно изненадување од децата, кое предизвика солзи во нивните очи.

Музичарот Даниел Морис на ТикТок објави видео од постар пар пред нивната куќа – сопругата седеше на стол, а нејзиниот сопруг стоеше до неа. Морис ја свиреше песната „I Can’t Help Falling in Love With You“ на виолина во нивниот двор.

Почнав да го правам тоа за луѓето кога сè пропадна поради пандемијата“, напиша Морис во описот на видеото. „Искрено, ми се промени животот кога забележав како музиката допира до животите на луѓето“. Госпоѓата стана многу емотивна, ја ставаше раката на лицето и ги бришеше очите додека ги слушаше прекрасните ноти“, опиша тој.

@danielmorrismusic Music heals the heart❤️#wedding #lovestory #truelove #foryoupage #boostofhope #violinist ♬ original sound – Danielmorrismusic

„Овој пар е во брак 67 години. Нивните деца, кои живеат далеку, ме испратија да свирам за нив”, напиша Морис. „Тие имаат речиси 90 години, а таа порано свирела виолина. Тој ја водел на часови по виолина и седел во публиката, ја слушал и ја чекал. Каква вистинска љубовна приказна“, додаде тој.

Музиката навистина ги лекува срцата

Коментарите покажуваат колку луѓето биле трогнати.

Прекрасно. Да не заборавиме дека има уште многу добрина на светот”, напишала една личност.

Ова е толку убаво. Музиката е јазикот на љубовта“, напиша друга.

Јас сум тотална будала, па дури и солзи ронев“, додаде трета.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ го совлада Оже-Алијасим за двојно славје во Рим

Следно

Политичката криза може да ѝ биде изговор на Софија за ветото, смета политикологот Ранѓеловиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian