Онесвестен маж пронајден на една скопска улица

1 min read

Маж е пронајден онесвестен на една скопска улица. 

На 13.05.2022 околу 02.05 часот полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар на ул.„Никола Малешевски“ го пронашле А.К.(70) од Скопје во бессознание, по што е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Увид изврши екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Германија планира 430 милиони евра за борба против гладта во светот

Следно

Циципас против Зверев за финале во Рим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian