Мицкоски се сретна со Биљал Касами и Фатмир Лимани

1 min read

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска одржал средба со лидерот на Беса и тетовски градоначалник, Биљал Касами, како и функционерот на Беса, Фатмир Лимани.

Оваа информација на Фејсбук ја потврди и Лимани. Тој во јавноста е познат како роднина на Али Ахмети, а во Беса е од неодамна, откако се одметна од ДУИ. Лани, Лимани настапи како самостоен кандидат за градоначалник на Кичево на локални избори, и загуби од Фатмир Дехари од ДУИ.

Лимани во објавата на Фејсбук, меѓу другото посочи дека разговарале за коруптивните практики и нереализираните ветувања на ДУИ.

Во тој контекст, Лимани споменува барање на ДУИ за лиценца за приватна лотарија, злоупотреби во УЈП, како и неисполнето ветување за проширување на најфреквентниот пат во Чаир.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ засега не се огласуваат по средбата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кој ќе победи на Евровизија: Еве што велат обложувалниците

Следно

Голем пожар во Њу Делхи, загинаа најмалку 27 луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian