Кривична пријава за скопјанец, нападнал вработени во Градски паркинг

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека СВР Скопје поднело кривична пријава против Б.И.(30) од Скопје.

Како што информираат од полицијата Б.И. на 01.04.2022 на паркинг на подрачјето на Центар, со тврд и со остар предмет физички нападнал вработени во ЈП Паркинзи Центар додека извршувале службени дејства.

skopjeinfo.mk

Претходно

Шведска и Финска се надеваат на разговори в сабота со Турција за нивната апликација за членство во НАТО

Следно

Македонец е меѓу загинатите во страотната експлозија во Словенија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian