Голем пожар во Њу Делхи, загинаа најмалку 27 луѓе

1 min read

Во пожар во четирикатна зграда во Њу Делхи загинаа најмалку 27 луѓе, јави индиската служба за вонредни ситуации.

Повеќе од 40 луѓе се повредени и префрлени во болница по големиот пожар, а засега не е познато што го предизвикало пожарот.

„Потрагата е во тек, досега има 27 починати лица, а пожарот е изгаснат“, соопштија од противпожарната бригада.

kurir.mk

Претходно

Мицкоски се сретна со Биљал Касами и Фатмир Лимани

Следно

Ѓоковиќ го совлада Оже-Алијасим за двојно славје во Рим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian