Јакимовски: Не може да се планираат само згради, а не и образовна и социјална инфраструктура

1 min read

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, во емисијата „Здраво Македонијо“ ја потврди одлуката дека од 10 јуни годинава од градинките во општина Карпош ќе треба да се отпишат сите деца кои не живеат на територијата на оваа општина. 

-Мене ми е многу жал. Вие на најмлади жители ускратувате гостопримство, ама ние сме доведени до ѕид и немаме друго решение. Дадовме грејс период за да луѓето си побраат свое решение, рече Јакимовски. 

Јакимовски коментираше дека не може да се градат згради, а да не се планира планира социјална и образовна инфраструктура во нивна близина. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Родна Живковска, Саво Климовски и Љубомир Јовески меѓу кандидатите за уставни судии

Следно

Поранешниот градоначалник на Букурешт правосилно осуден на 10 години затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian