Млад мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

1 min read

Две лица се повредени во сообраќајка што се случила вчеравечер. 

На 11.05.2022 во 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Борис Трајковски“ и ул.„Емил Зола“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од М.К.(38) од Кичево и мотоцикл, со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, се здобил Ј.Д.(21) од Скопје, кој се превезувал на мотоциклот, а на возачот на автомобилот М.К. му биле констатирани повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Министри од Г7 во Германија ќе разговараат за последици од војната во Украина

Следно

Пожар во хемиска фабрика во Словенија, најмалку 10 повредени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian