За поголема безбедност: Општина Аеродром ги обележува улиците и паркинзите

1 min read

Општина Аеродром деновиве врши обележување и обновување на хоризонталната и вертикалната сигнализација на улиците и паркинзите во Реонски центар.

Денеска службите работеа на обновување на сигнализацијата пред основното училиште „Александар Македонски“ и градинката „Сонце“, информираа од општината и порачаа дека во континуитет работат на подигање на безбедноста во сообраќајот и апелираат да се почитуваат пропишаните правила. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Џонсон договори нови безбедносни договори со Шведска и Финска

Следно

ДУИ: Признавањето на МПЦ – Охридската Архиепископија ја зајакнува регионалната стабилност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian