ВИДЕО | Заборавете на сите капки за грчеви: Мајка ја покажа положбата која веднаш го смирува расплаканото бебе, дури и го заспива

1 min read

Мајка ја покажа положбата кој го смирува бебето кое го измачуваат грчеви…

Мајките најдобро знаат колку грчевите кај бебињата можат да бидат напорни, особено што се уште се исцрпени од породувањето, а бебето плаче и непрекинато сака да е покрај нив.

Понекогаш се чини дека тоа никогаш нема да пројде и дека бебето не може никако да се смири. Меѓутоа, една мајка покажа генијален трик за кој вели дека секојпат и помага да го смири своето бебе кое има болни грчеви и тоа во рекорден брз рок.

Тоа што е најдобро од се е дека не користи никакви лекови, само своите раце.

Наместо да го држи во прегратка својот син, таа го завртува на стомак и го става токму во позата која многумина ја нарекуваат „тигар на дрвото“.

Таа потоа демонстрира уште едно држење за грчеви кое моментално го смирува бебето, а како што вели мајката, за еден час по овие техники бебето црвсто спие.

@beckywilko82 Reply to @awkwardninja20 Ok so I’ve held him like this before not knowing what it was. An hour later he’s fast asleep! #gamechanger #colichold #babycolic #babytips #mumsoftiktok #babiesoftiktok #fyp ♬ original sound – Becky Wilkinson

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Манасков демантираше дека ќе направи трансфер во Динамо Букурешт

Следно

ДУИ им го честита на православните верници признавањето на Охридската Архиепископија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian