ВИДЕО: Повреден штрк се однесува чудно во двор од градинка, нема кој да го фати и да му помогне

1 min read

Штрк веќе неколку дена кружи околу градинка во тетовското село Брвеница, удирајќи со клунот во стаклата од прозорците и обидувајќи се да влезе внатре, велат вработени во градинката, кои се обратиле до ветеринарни станици и до скопската Зоолошка градина, но таму им кажале дека не се надлежни да помогнат.

Штркот веќе е и повреден кај клунот, а на вработените им било кажано самите да го фатат и да го донесат на преглед.

Тие се обратиле и до здруженија за заштита на животните, но сѐ уште чекаат одговор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Направете го сами: Ноќно ормарче од две кутии за леб

Следно

Уапсен поранешниот надбискуп на Хонг Конг, ја загрозувал националната безбедност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian