Претпоставен нападнал вработен на Клиника

1 min read

Вработен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ пријавил дека бил нападнат од неговиот шеф.

-Во текот на вчерашниот ден во 13.30 часот во Полициската станица Центар, Р.Ц.(39) од Ново Село, скопско, пријавил дека на работното место во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од Б.Е.(37) од Скопје, негов претпоставен.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, стои во полицискиот билтен.

skopjeinfo.mk

Претходно

Уапсен поранешниот надбискуп на Хонг Конг, ја загрозувал националната безбедност

Следно

Дуа Липа на насловната на „Vogue“ ја истакна силната врска со Косово: Веруваа во мене кога никој друг не веруваше

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian