Насилство под закана со пиштол во скопско казино

1 min read

Синоќа во 2.36 часот во Полициската станица Чаир, Е.Т.(41) од Скопје пријавил дека во казино на улицата Јадранска магистрала бил физички нападнат од неколку лица, кои му се заканиле со пиштол.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од полицијата во дневниот билтен.

skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски: Со секој нов град што се претвора како Мариупол ни се губи желбата за преговори

Следно

Во Владата на Голоб може да има двајца поранешни премиери

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian