Манасков демантираше дека ќе направи трансфер во Динамо Букурешт

1 min read

Денеска романските медиуми објавија информација дека можно е Дејан Манасков од следната сезона да ги брани боите на Динамо Букурешт.

Тие извори наведоа дека една од желбите на тренерот Чави Пасквал е токму македонскиот репрезентативец.

Доста наши медиуми објавија дека трансферот ќе биде реализиран, но веднаш пристигна демант од Манасков.

Левото 29-годишно крило преку социјалните мрежи само кратко ги информираше јавноста дека станува збор за лажни вести.

Потсетување дека во кариерата освен за Веспрем, Манасков претходно играше уште за Рајн Некар-Левен, Вецлар, Вардар и Металург.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во градинките во Карпош нема да примаат деца чии родители не се жители на општината, потврди Јакимовски

Следно

ВИДЕО | Заборавете на сите капки за грчеви: Мајка ја покажа положбата која веднаш го смирува расплаканото бебе, дури и го заспива

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian