Крводарителска акција во Ѓорче Петров на 14 мај

1 min read

На 14 мај во Домот на културата во Ѓорче Петров од 10 до 16 часот сите заинтересирани ќе имаат можност да даруваат крв.

-Успешна крводарителската акција во сабота нека биде уште една потврда за хумано Ѓорче.Ги повикувам сите доброволци и солидарни луѓе со дарување крв да придонесат за потребите на заедницата. Капка крв значи живот. Придружете се!, пишува градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

skopjeinfo.mk

Претходно

Европските нарачки за руски гас преку украинскиот пункт Сохрановка паднале на нула

Следно

Петков договори американски гас по пониски цени од руски „Газпром”

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian