Столтенберг позитивен на коронавирус

1 min read

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, заразен е со коронавирусот, соопшти денеска портпаролот на Алијансата, пренесуваат светските медиуми.

Како што објави неговиот портпарол на Твитер, Столтенберг има благи симптоми на вирусот, пишува Ројтерс.

Според овие информации, Столтенерг во наредните денови ќе продолжи да работи од дома, во рамките на белгиските протоколи за спречување на ширењето на коронавирусот.

kurir.mk

Претходно

Џафери е главниот блокатор во Собранието, вели Снопче од АА

Следно

ВИДЕО | Еве како се одвиваше првата полуфинална вечер на Евровизија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian