Монтирани звучни сигнали на семафорите и обележaни такси постојките во општина Центар

1 min read

Екипите на ЈП Улици и патишта денес продолжија со извршување на работните активности предвидени за големата пролетна акција на подрачјето на општина Центар.

Во текот на денот поставени се осум звучни сигнали за лица со нарушен вид на семафорите на крстосниците бул.Партизански Одреди пешачки премин „Сити Мол“, бул.Илинден кај Матична служба и на ул. Димитрие Чуповски пешачки премин „Рекорд“.

Обележани се такси станиците на неколку улици и тоа Народен Фронт кај цветниот пазар, улица Аминта Трети, бул.Мајка Тереза, бул.Свети Кирил и Методи и пред поликлиника „Јане Сандански“ со вкупен капацитет на 31 возило, информираа од претпријатието. 

На улицата Димитрие Чуповски санирана е површина на оштетувања во асфалтот од 15 метри квадратни. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Лајен најави 700 милиони евра помош за Хрватска

Следно

Хрватска ќе добие 700 милион евра помош од ЕК

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian