Борба за Влае: Собираме потписи против бетонизацијата

1 min read

Едни од најубавите работи во Влае, јавниот простор и зеленилото, за жал пополека ни се одземани, велат жители на скопско Влае. 

За таа цел тие се организираат да го спречат ова. 

Во недела ќе се собираат потписи за да се поднесе петиција до надлежните. 

-Ве молам за поддршка и собирање потписи во недела од 11-14ч на плоштад Делфина. Се бориме против висококатници, бетонизација, уништување на инклузивното игралиште и зеленилото, велат иницијаторите на оваа активност. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Во регионот на Харков пронајдени тела на 44 цивили, соопштија украински регионални власти

Следно

Бугарски медиум: Скандал! Скопје ѝ ја украде бугарската Охридска архиепископија на Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian