Џафери е главниот блокатор во Собранието, вели Снопче од АА

1 min read

Халил Снопче од Алијанса за Албанците во емисијата „24 отворено“ вечерва рече дека како опозициска партија, дејствуваат да дојдат на власт.

– Се поставува важно прашање, кој е вистинскиот блокатор на Собранието, на работите кои се поврзани со правата и слободите на граѓаните. Тие права се гарантирани со уставото и во било која држаа, тие се неприкосновени. Зошто Џафери, за кој сметам дека е вистинскиот блокатор на работата на Парламентот, не дозволува расправа во Собранието за точки и за претставки на граѓаните кои сметаат дека нивните права се загрозени и кои се дискриминирани од институциите на системот, рече Снопче.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Не го очекувајте тоа од нив: Хороскопски знаци кои никогаш нема да ви се извинат

Следно

Столтенберг позитивен на коронавирус

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian