Зеленски: Победивме тогаш, ќе победиме и сега

1 min read

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави видео-порака во која ја одбележа победата над нацистичка Германија во Втората светска војна и рече дека неговата земја ќе победи во војната со Русија.

Зеленски, исто така, рече дека Украина нема да ѝ даде „ниту еден дел од земјата“ на Русија.

–Се бориме за нова победа. Патот до неа е тежок, но не се сомневаме дека ќе победиме, истакна тој.

kurir.mk

Претходно

Пендаровски: Само со почитување на правото на самоопределување може да зборуваме за обединета Европа

Следно

Над 160 возила непрописно паркирани во Центар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian