ВИДЕО | Преседан на Евровизија: Претставничката на Малта ја замени песната за натпреварот

2 mins read

Ема Мускат ја претставува Малта на овогодинешниот избор за песна на Евровизија, но пред еден месец ја смени песната со која ќе настапи на ова натпреварување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma Muscat (@emmamuscat_official)

И покрај тоа што ги освоила гласовите и од жирито и од публиката со песната „Out of Sight“ во текот на националниот натпревар за песна на Евровизија на Малта 2022 година, неколку недели подоцна, Ема и малтешкиот емитер најавиле сосема нова песна наречена „I Am What I Am“ и ги смениле првобитните планови.

– Победив на националната селекција на Малта со „Out of Sight“, но имаше многу измешани чувства кон песната… Луѓето на кои им се допадна, на луѓето на кои не им се допадна и добивме многу повратни информации со барање песната да се смени – објаснува Ема.

Пејачката е сигурна дека многу луѓе не гласаат само за песната, туку за уметникот за кого мислат дека најдобро ќе ја претставува својата земја.

– Дефинитивно има повеќе од мојот звук на „Out of Sight“. Тоа е повеќе во рамките на она што би го напишала. Тоа е исто така автобиографска песна, но за Евровизија луѓето сакаат нешто попривлечно и се согласувам дека „Out of Sight“ не беше толку привлечна – навела Ема.

ВИДЕО | На албанската евровизиска претставничка организаторите ѝ го цензурирале настапот

ФОТО | Констракта мета на критики поради велигденската честитка: Избришете ја објавата!

Интервју со Андреа, Ана и Рената: Постои синергија меѓу нас, уживаме додека се подготвуваме за Евровизија

www.slobodenpecat.mk

Претходно

НБА: Јокиќ прогласен за МВП втора година во низа!

Следно

Во Никуштак никна споменик на Харун Алиу – командант Куштрими од ОНА

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian