Одбележан Денот на победата над фашизмот во Ѓорче Петров

1 min read

По повод 9 Мај-Ден на победа над фашизмот делегација од општина Ѓорче Петров предводена од градоначалникот Александар Стојкоски положи  цвеќе на споменикот на НОБ.

-Оддадовме почит на борците кои го дадоа животот за слободна држава и независност. Благодарение на хероите низ историјата, денес живееме мирно, уживајќи ги привилегиите на слободата. Почит за борците за суверена Република Македонија. Нека им е вечна слава! – порача првиот човек на општината Стојкоски. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски: Во антифашистичка војна македонскиот народ избра да гради држава за сите и на сите, како што е сега ЕУ

Следно

Панчевски и Стојковска од Алкалоид се нови државни шампиони во ша

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian