Над 14.000 посетители на Зоолошката градина изминатиов викенд

1 min read

Зоолошката градина и годинава е една од најпосетените локации во Скопје, каде овој викенд имавме рекордна посетеност од над 14.000 посетители. 

Град Скопје и ЈУ „Зоолошка градина“ во континуитет работат на подобрување на просторните услови на живеалиштата, а рекордната посетеност е уште еден поттик за продолжување на активностите за поставување нови стандарди на квалитет и поголема благосостојба на животните.

Апелираме до посетителите на Зоолошката градина на совесно однесување, со што вработените ќе можат полесно да ги реализираат нивните работни обврски и мисија – едукација, чиста и средена зоолошка и најголема грижа и љубов за животните.

skopjeinfo.mk

Претходно

Адидас пријави пад на профитот од речиси 40 отсто: Што всушност се случува?

Следно

Курти бара забрзување на интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian