Виц на денот: Бивша

1 min read

Му ѕвони телефонот на Трпе од непознат број:
– Добар ден Трпе, сигурно се прашувате која сум јас.
– Да.
– Јас сум психијатар.
– Повелете, како можам да ви помогнам?
– Ситуацијата за која ви се јавувам е малку незгодна. Јас сум психијатар на вашата бивша. Веќе доста време не дошла на третман, јас сум малку во криза со пари, а за една недела одам на одмор во Грција. Може ли да ве замолам да ѝ испратите една СМС порака дека ви недостасува?!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Реми на Енфилд, Тотенхем го „оддалечи“ Ливерпул од титулата!?

Следно

Денес се празнува Светиот апостол и евангелист Марко

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian