ЕНДЕСА: Димитријевиќ втор стрелец на мечот со Гран Канарија

1 min read

Денеска во 32 коло од најсилното шпанско првенство составот на Валенсија загуби кај Гран Канарија со 89:83.

За гостите македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ беше втор стрелец со 12 поени, два скокови и шест асистенции за нешто над 16 минути на паркетот.

Поефикасен од нашиот играч беше само Канаѓанецот Оливие Ханлан со 16 поени.

На табелата води Барселона со 50 бодови, пред Реал Мадрид кој има 44, трет е Хувентуд со 42, колку што има и Валенсија на четвртата позиција.

Следен ривал на Димитријевиќ во Ендеса шампионатот е последнопласираниот Сан Пабло Бургос на домашен терен.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ден за приказ на воздухоплови: Нашата армија е подготвена за заедничко делување со сојузничките армии

Следно

Науката одговори на прашањето што ги мачи сите Македонци: Дали провевот е навистина опасен?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian