ВИДЕО: Дебакл во Брајтон, ова е најлош Јунајтед во историјата на Премиер лигата

2 mins read

Гигантот од „Олд Трафорд“ загуби дури со 4:0 денеска на гостувањето кај Брајтон во својот претпоследен натпревар оваа сезона во Премиер лигата.

Манчестер јунајтед уште еднаш ги разочара навивачите на клубот, дебакл е можеби благ збор за она што играчите на Ралф Рангник го доживеаја во Брајтон.

Стрелци на головите за домашната екипа беа Каиседо, Кукуреља, Грос и Тросар за вкупно 11 победа и моментно деветто место во генералниот пласман. Од друга страна, после 11 пораз, Јунајтед може да остане и без пласман во Лига Европа.

Шестопласираниот Манчестер јунајтед има шест бодови повеќе од седмопласираниот Вест Хем, но и два натпревари повеќе. Како и да заврши на крајот, ова е најлоша сезона во историјата на Јунајтед.

Никогаш не освоил помалку бодови (може да освои максимум 61), а друг податок вели дека прими 56 голови, најмногу во историјата кога е во прашање елитниот ранг на англискиот фудбал, што е алармантно за еден таков голем клуб. Ова е сезона во која оствари и најмалку победи.

Челси има нови сопственици, Абрамович го продаде лондонскиот клуб

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Заврши евакуацијата на жените, децата и старите лица од челичарницата Азовстал

Следно

ФОТО | „Добредојде сине Лазаре“: Саша Богдановиќ стана татко

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian