Разорни пожари во Сибир, има загинати

1 min read

Неколку пожари избувнаа во јужен Сибир, при што беа оштетени околу 200 згради, а има и загинати, соопштија денеска локалните власти.

Пожарите во Краснојарската територија се проширија на повеќе од 16 области, зафаќајќи околу 200 згради, неколку погони за преработка на дрво и игралиште, при што загинаа засега неутврден број луѓе, објави регионалното Министерство за вонредни ситуации на Телеграм.

kurir.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Херд се „скрши“: Џони Деп ме силуваше со шише и ги извалка ѕидовите со крв

Следно

ФОТО | Тажна глетка: Го врзале кучето за хидрант и го напуштиле

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian