Претседателот на Полицискиот синдикат му врачи плакета на министерот Спасовски

1 min read

На министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, од страна на претседателот на Македонскиот полициски синдикат, Марјан Кицев, му беше врачена плакета за личен придонес во унапредувањето на условите за работа на полицијата и промоција на професионализамот во МВР.

Спасовски денеска присуствуваше на одбележувањето на 7 мај – Денот на македонската полиција, кое годинава се одржа во Делчево.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | „Војната“ продолжува: Пит Дејвидсон се пошегува на сметка на Канје Вест

Следно

Бугарскиот премиер Петков оди во посета на САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian