ФОТО | „Добредојде сине Лазаре“: Саша Богдановиќ стана татко

1 min read

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Саша Богдановиќ и неговата сопруга Јелена станаа родители на момче, кому му го дадоа името Лазар.

Оваа убава вест ја сподели самиот Богдановиќ на социјалната мрежа Фејсбук.

„Слава ти Боже. Добредојде сине Лазаре“, објави поранешниот градоначалник.

Фото: Скриншот, Фејсбук

Како потсетување, Саша Богдановиќ е во среќен брак со Јелена Брауновиќ, која е наставничка во ОУ „Киро Глигоров“. Двајцата се запознале во Косово, па токму затоа пред две години се венчаа во манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница.

Свадбата на Богдановиќ го прегоре Твитер и го налути Филипче

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Дебакл во Брајтон, ова е најлош Јунајтед во историјата на Премиер лигата

Следно

Лула де Силва официјално ќе се кандидира за претседателските избори во Бразил

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian