ВИДЕО | „МВР – нашиот прозорец кон светот“: Спасовски објави шестминутно видео за неговите успеси

1 min read

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук објави шестминутно видео во кое се монтирани снимки од успесите на министерството под негово водство.

„Видео презентација за Монографијата „МВР за граѓаните 2017-2021″ – сведоштво на еден историски моментум“, напиша Спасовски

Во видеото може да се видат исечоци од секојдневната работа на припадниците на полицијата, заедно со успесите кои ги постигнало МВР додека со него раководи Спасовски, како реновираните објекти и опремените полицајци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Судбинската љубов на Мирослав и Бела Крлежа: Кога починала, го разбудиле рој птици

Следно

Верешчук: Евакуирани се 50 лица од Азовстал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian