ВИДЕО: Интер од 0:2 до 4:2, шампионот не се откажува од Скудетото

1 min read

Фудбалерите на Интер победија како домаќини на Емполи со 4:2, во натпреварот од 36 коло на италијанската Серија А.

Стрелци за Интер беа Лаутаро Мартинез во 45 и 64 минута, Алексис Санчез во четвртата минута од судиското продолжение, а автогол си постигна Симоне Ромањоли во 40 минута.

Головите за Емполи ги постигнаа Андреа Пинамонти во петтата и Кристијан Аслани во 28 минута.

Интер е прв на табелата со 78 бодови, бод повеќе, но и натпревар повеќе од второпласираниот Милан. Емполи е на 14 позиција со 37 бодови.

Во следното коло Интер ќе му гостува на Каљари, додека Емполи ќе ја пречека Салернитана.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вучиќ: По изјавата на Путин, Западот ја притиска Србија да го признае Косово

Следно

Судбинската љубов на Мирослав и Бела Крлежа: Кога починала, го разбудиле рој птици

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian