Ретро видео: Скопје пред 35 години!

1 min read

Како изгледаше центарот на Скопје пред 35 години?

Ова видео ќе ве врати назад низ времето и ќе ви го долови Скопје во еден поинаков амбиент – мирно и спокојно, чисто и зелено… Со Вардар кој дава свежина, со просторен плоштад, со скромни, но убави патеки покрај кеј….

-Скопје,1987 година. Како беше мирно, спокојно. Посебно летата, изгор жешко, ама можеше да се најде сенка за одмор, се сеќава еден стар скопјанец. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Руското производство на нафта со остар пад, експерти предвидуваат лоши сценарија

Следно

Во Белград пред две години демонстрирале руски паравоени сили Вагнер, тврди функционер на партијата на Вучиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian