Криминалец од Турција пронајден во Скопје

1 min read

Криминалец по кого била распишана и меѓународна потерница, бил пронајден во Скопје.

На 06.05.2022 во 11.00 часот на подрачје на Бит пазар, полициски службеници од Единица за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи Чаир го лишиле од слобода А.А.(59) од Република Турција.

Тој бил баран по меѓународна потерница издадена од Интерпол Анкара. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар за понатамошна постапка.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски во недела ќе се приклучи на онлајн самитот на лидерите на Г7

Следно

Се менува фудбалот поради еден момент од натпреварот Сити – Реал?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian