ФОТО | И Ким Кардашијан „падна“ на згодниот Стјепан Хаусер: Виолончелистот во друштво на старлетата и Илон Маск

1 min read

Хрватскиот виолончелист Стјепан Хаусер веќе извесно време престојува во Америка, а сега ги изненади обожавателите со фотографии од две личности кои дефинитивно се меѓу најпознатите во светот: Илон Маск и Ким Кардашијан.

Фото: Инстаграм

Хаусер е светска фаца, а тоа најдобро го докажа со турнеите ширум светот, за чии концерти секогаш се бара карта повеќе.

Овој пат, згодниот виолоченлист објави фотографии со Ким Кардашијан и Илон Маск на својата приказна на Инстаграм. Тој позираше со насмевка на лицето на светот.

Фото: Инстаграм

Тој претходно се најде во друштво на Леонард Дикаприо, Џастин Тимберлејк и Метју Меконахи. Хаусер не откри по кој повод го поминува времето во друштво на светските ѕвезди.

Фото: Инстаграм

Виолончелистот веќе извесно време живее во САД. Претходно, тој рече дека со нетрпение чека да го пропатува светот како „2Cellos“ за последен пат.

Имено, тој го завршува своето заедничко музичко патување со Лука Шулиќ и се збогува од публиката со голема светска турнеја. „2Cellos“ својот последен концерт ќе го одржат на 19 септември во „Арена Загреб“.

„2Cellos“ повторно заедно: Сe вратија со феноменална преработка на светски хит

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кипријановска: На ЕП имаме искусни ривали, зошто да не направиме некое изненадување

Следно

ВИДЕО | Саздовски: НАТО и МО в недела ќе изложат воздухоплови на Стенковец

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian