ВИДЕО: Агуеро во живо ја прочита пораката на шокираниот Меси

2 mins read

Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси очигледно „навиваше“ за Манчестер сити во полуфиналето од Лигата на шампионите против Реал Мадрид.

Реал Мадрид го направи третото големо чудо во елитното европско клупско натпреварување оваа сезона и стигна до финалето со Ливерпул.

Направија сензационални промени и против Пари Сен Жермен, Челси и сега на крајот со Манчестер сити, а овој беше можеби најголемиот од сите затоа што ретко кој можеше да претпостави дека резервниот играч Родриго ќе постигне два гола за 120 секунди,

А потоа пласманот во финалето на ЛШ го „завери“ Карим Бензема, што го шокираше дури и еден од најдобрите играчи на светот, Меси.

Бидејќи Кун Агуеро, неговиот поранешен соиграч од аргентинската репрезентација, го пренесуваше натпреварот во живо на еден стриминг сервис – и беше шокиран што Сити остана без финале – откри и што му рекол Лео Меси кога го известил за резултатот од натпреварот..

– Не се шегувај, тоа не може да биде вистина – му напиша Меси.

Слични реакции имаа и Карлос Тевез и Серхио Агуеро, поранешните напаѓачи на Сити, но за разлика од Меси, тие го следеа натпреварот и веднаш ги споделија своите впечатоци со навивачите.

На Меси изгледа му падна тешко, па пропушти уште едно чудо на Реал Мадрид.

Интересно, започна против неговиот тим Пари Сен Жермен, а еден од одговорните е Лео Меси, кој промаши пенал на првиот натпревар и на тој начин им дозволи на „кралевите“ да се вратат во игра на тој осминафинален двомеч.

Анчелоти е единствениот тренер во историјата со пет финалиња во ЛШ

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Навивачот кој втрча на терен да го прегрне Бензема бил од Скопје

Следно

Кралицата на кантри музиката и раперот Еминем влегуваат во Куќата на славните на рокенролот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian