Навивачот кој втрча на терен да го прегрне Бензема бил од Скопје

1 min read

На вчерашниот меч, навивач од публиката, со албанско знаме, вртча на терен за да се прегрне со својот омилен Карим Бензема. 

Албанските медиуми во Македонија откриваат дека човекот кој втрчал на стадионот се викал Агими и е од Скопје.

Тој во моментов живее во Франкфурт.

skopjeinfo.mk

Претходно

Рангеловиќ: Блокадата на Собранието ќе ѝ даде алиби на Софија за задржување на ветото

Следно

ВИДЕО: Агуеро во живо ја прочита пораката на шокираниот Меси

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian