Избувна пожар автобус на ЈСП

1 min read

Вчеравечер избувнал пожар во автобус на ЈСП, во една од приградските линии.

На 04.05.2022 во 19.46 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Пакошево, скопско, настанал пожар во автобус сопственост на ЈСП, кој сообраќал на релација с.Ново Село-с.Зелениково.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа од Пoлициската станица Драчево.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ербас пријави пораст на приходите и профитот

Следно

Единствените деветорки на светот го прославија првиот роденден: Сите имаат различни карактери

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian