Идеални за со шолја кафе или чај: Неодоливите бисквити Анзак

1 min read

Првиот познат рецепт за бисквитите е сосема поинаков од модерните колачиња, иако други слични рецепти биле пронајдени во готвачите од раните 1900-ти. Колачињата се поврзани со „Денот на Анзак“, ден на сеќавање на пристигнувањето на Австралискиот и Новозеландскиот армиски корпус (АНЗАК) на Галиполе, бидејќи некои веруваат дека бисквитите им биле испраќани на војниците за време на војната.

Сепак, овесните, путерести бисквити почесто се подготвувале дома за да се продаваат на настани за собирање средства, па се поврзале со војната. Денс, овие едноставни колачиња може да се најдат во повеќето супермаркети и кафулиња низ Австралија и Нов Зеланд и се идеални за пиење во шолја топло кафе или чај.

Потребни состојки:

– 125 г путер, сечкан
– 2 лажици шеќерен сируп или мед
– 1/2 лажичка сода бикарбона
– 2 лажици врела вода
– 90 г овес
– 150 г сенаменско брашно
– 220 г кафеав шеќер
– 60 г кокос

Фото: Instagram

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 180 степени Целзиусови. Подмачкајте две големи тави и ставете хартија за печење.

Промешајте путер и сируп/мед во средно тенџере на тивок оган додека не се изедначи. Додадете раствор од сода бикарбона и вода, а потоа останатите состојки.

Расукајте иста количина од смесата во топчиња (препорачано: една лажица-едно топче) и ставете ги на растојание од 5 сантиметри на обложените тави, а потоа малку израмнете ги со притискање.

Печете 12 минути или додека не поруменат. Изладете ги бисквитите на послужавници за да изладат.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Комшиќ: Загреб нема да биде прашан за ниту едно прашање во БиХ

Следно

Продолжува штрајкот во Управата за водење на матични книги, нема договор за повисоки плати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian