ФОТО+ВИДЕО | Каи наполни две години: Актерката Нина Деан го прослави роденденот на нејзиниот син

1 min read

Актерката Нина Деан му организираше незаборавна роденденска забава на своето синче Каи, кое го прослави својот втор роденден.

Малечкиот Каи доби бројни роденденски честитки и комплименти дека сѐ повеќе личи на неговата мајка.

Фото: Скриншот, Инстаграм

Имено, Каи е прво дете на Нина и нејзиниот свршеник Мартин, со кого се свршија минатата година во март.

Нина е ќерка на македонската кореографка и професорка по современ танц, Гордана Деан Поп-Христова, која е сопруга на актерот Кирил Поп-Христов.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Неуморниот“ Рафа четвртфиналист во Мадрид, спаси четири меч топки

Следно

Пендаровски: Односите со Бугарија се влошија по мојата средба со ОМО „Илинден-Пирин“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian