Еве кој е најсреќниот ден за секој хороскопски знак во мај

5 mins read

Еве кој е најсреќниот ден во месецот за секој хороскопски знак, мај 2022 година.

Овен

Најсреќен ден: 10 мај

Јупитер е планетата која владее со изобилството и среќата, а на овој ден се враќа се издигнува во вашиот знак. Ќе ги прошири сите можности за вас и нема ништо што не можете да постигнете во ова време и искористете ја секоја неверојатна можност што ви ја дава вселената затоа што среќата навистина е во вашиот знак.

Бик

Најсреќен ден: 16 мај

Затемнувањето на Месечината во знакот на Скорпија е денес и ќе донесе убави можности за вашиот љубовен живот. Без разлика дали станува збор за нов партнер, прв состанок или нешто поголемо, ова е ден за прифаќање на среќа во љубовта.

Близнаци

Најсреќен ден: 30 мај

Иако вашата хороскопска сезона започнува на 20-ти, денес имате можност да внесете среќа и нови намери во вашиот живот. Тие ќе бидат зголемени затоа што има млада месечина во вашиот знак, така што прекрасно време е да ја прифатите моќта на вашата автентичност.

Рак

Најсреќен ден: 15 мај

Астероидот Церера, познат како мајката на земјата, на овој ден преминува во вашиот знак и носи чувство на сочувство и мир во себе. Исто така, ќе биде шанса да донесете поздрави одлуки во сите аспекти од вашиот живот.

Венера во Овен: Сега е време да делувате!

Лав

Најсреќен ден: 8 мај

Месечинaта во Лав и во првата четвртина ја претставува енергијата на Јанг, што значи дека има акција зад неа. Пораката е јасна дека за вас среќата што ја барате е претставена со постапките што ги преземате, затоа не двоумете се да направите ризичен потег денес.

Девица

Најсреќен ден: 24 мај

Веста, астероидот што управува со вашиот внатрешен пламен и божествен дух, на овој ден се сели во Риби. Тоа значи дека чудата се на пат. Ако баравте водство или сакавте да го подобрите вашиот дом, ќе го остварите тоа така што ќе се сетите кои сте навистина и колку вредите.

Вага

Најсреќен ден: 10 мај

Јупитер влегува во Овен што ве поттикнува да ја проширите перспективата. Работите како магично да се подобриле и усогласени. Ако сте чекале знак за вашата врска или некој нов со кој сте се забавувале, денес е денот да го добиете.

Скорпија

Најсреќен ден: 16 мај

Еклипсата во Скорпија со себе ќе донесе длабока исцелителна енергија. Ова ќе ве одвои од личноста што сте биле и личноста што сте сега. Ќе се чувствувате послободни и полесни, што ќе ви овозможи максимално да ги искористите среќните моменти.

Кој знак во зодијакот е вашиот непријател?

Стрелец

Најсреќен ден: 24 мај

Веста во Риби ви нуди шанса повторно да се поврзете со делoт од себе кој знае што навистина ви треба за да можете да видите како универзумот заговара да ви помогне. Среќата е насекаде околу вас ако сте спремни да ја видите.

Јарец

Најсреќен ден: 15 мај

Церера, астероидот што управува со нашето здравје, на овој ден се сместува во Рак, вашиот спротивен знак кој ви дава рамнотежа. Имате можност да се одморите и да се грижите за себе. Не плашете се да го оставите минатото да си оди за да можете да живеете во сегашноста.

Водолија

Најсреќен ден: 8 мај

Со првата четвртина на Месечината во Лав ќе се чувствувате валидирани од вашиот партнер и тоа засекогаш ќе ја промени вашата динамика. Ќе бидете на вистинското место во вистинско време за да видите каква магија навистина може да донесе универзумот кога сте подготвени да ја примите.

Риби

Најсреќен ден: 24 мај

Веста, астероидот што управува со вашиот внатрешен пламен и оган ќе се врати во вашиот знак. Ако сè уште не сте ја запознале вашата сродна душа денес ви се нуди шанса да ја привлечете оваа врска подлабоко во вашиот живот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Идентификувавме 10 Руси за сторени воени злосторства во Буча

Следно

Оваа година ќе биде најтешка по Втората светска војна, Мицкоски е неодговорен, вели Ковачевски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian