Бајден и Шолц разговараа за идните акции во Украина

1 min read

Американскиот претседател Џо Бајден и германскиот канцелар Олаф Шолц денеска разговараа за натамошните активности во врска со руската агресија врз Украина, соопшти Белата куќа, пренесе ДПА.

Бајден вчера најави дека со партнерите од Г7 ќе разговара за дополнителни санкции против Москва.

Германската Влада првично не даде никакви информации за телефонскиот разговор. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Пендаровски: Односите со Бугарија се влошија по мојата средба со ОМО „Илинден-Пирин“

Следно

Хрватските кошаркарски клубови ќе ја напуштат АБА лигата!?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian