Силни експлозии во челичарницата Азовстал (ВИДЕО)

1 min read

На социјалните мрежи е објавено видео на кое се гледаат повеќе силни експлозии во челичарницата во Мариупол, јави Би-Би-Си.

Снимката е од MVD DNR, медиум за проруските сепаратисти во Народна Република Доњецк.

Би-Би-Си не може независно да го потврди датумот на снименото видео, но се смета дека тоа е направено по 3 мај.

Повеќе од 100 луѓе успеаја да побегнат од Азовстал во изминатите неколку дена, но многумина останаа во комплексот кој хуманитарните спасувачки групи го опишуваат како „пекол“. (МИА)

kurir.mk

Претходно

May the 4th be with you: Како настанал денот на Star Wars

Следно

Средба Курти – Шолц: Визната либерализација за Косово е многу важно прашање

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian