Видео: Мајмунчето Мики ги учи првите чекори во скопската ЗОО!

1 min read

Преубаво видео од скопската Зоолошка градина! 

Малото бебенце Мики е веќе надвор преку ден заедно со својата фамилија белорак гибони. Мама Ана, тато Џорџ и дада Софи му помагаат да ги научи првите чекори за движење по јажињата, а како изгледа тоа погледнете од ова видео. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Кинеските власти подготвуваат нови болнички капацитети за пациенти со коронавирус

Следно

Албанската полиција за четири месеци запленила над 425 илјади фалсификувани евра и 10 илјади долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian