ВИДЕО+ФОТО | Андреа ја имаше првата проба на евровизиската сцена во Торино

1 min read

Македонската евровизиска делегација на чело со евровизиската претставничка Андреа Коевска отпатува за Торино, Италија. Андреа на 12 мај ќе застане на големата евровизиска сцена изведувајќи ја песната „Circles“.

Фото: EBU/NATHAN REINDS

Андреа денеска ја имаше и првата техничка проба во Пала Олимпико со што и за првпат се соочи со вистинската евровизиска сцена.

@eurovision Dressed all in black, supported by nothing more than pulsing graphics and dramatic lighting, @Andreamusic20’s first rehearsal on stage was very impressive! 👏🇲🇰 #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original sound – Eurovision

Младата пејачка изминатиот период имаше претставување на песната „Circles“ во неколку земји, а на втората полуфинална вечер на 12 мај на евровизиската сцена ќе настапи 11-та од вкупно 18 натпреварувачи.

По пристигнувањето во Торино, Андреа се огласи на својот профил на Инстаграм со симболични фотографии.

Пристигна и дремна. Утре во Торино почнува забавата“, напиша Андреа покрај фотографиите.

Сè до втората полуфинална вечер на 12 мај, со амбиции и желби и за финалето на 14 мај, евровизиската агенда е исполнета со бројни настапи, средби со медиуми и прес-конференции, а секако во фокусот се техничките и генерални проби кои директно влијаат на финалниот настап на Андреа, велат од МРТ.

ФОТО | Aндреа оди на Евровизија 2022 во Торино: Ќе правиме победничко интервју!

ФОТО+ВИДЕО | Андреа со одлична изведба и монохроматска модна комбинација во Шпанија

ФОТО | Aндреа оди на Евровизија 2022 во Торино: Ќе правиме победничко интервју!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Официјално: Томас Милер го продолжи договорот со Баерн

Следно

Милошоски: Одбивањето на Арифи за амбасадорка е невидена дипломатска бламажа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian