ВИДЕО: Феноменалниот Дончиќ не можеше сам против Феникс

1 min read

Кошаркарите на Феникс поведоа против Далас во полуфиналето од плеј-офот во Западната конференција во НБА лигата, откако изминатата ноќ во првиот натпревар на домашен терен триумфираа со 121:114.

Ејтон беше најефикасен во редовите на Санси со 25 поени и осум скокови, Букер се истакна со 23 поени, девет скокови и осум асистенции, додека Пол запиша 19 поени и пет скокови.

На спротивната страна кај Маверикси недоволна беше феноменалната партија на словенечката ѕвезда Дончиќ кој постигна 45 поени, 12 скокови и осум асистенции.

Исто така и Мајами стекна почетна предност во пресметката со Филаделфија во полуфиналето од плеј-офот на Источната конференција, во првиот меч славеа „жешките3 со 106:92.

Прв стрелец во победничката екипа беше Хироу со 25 поени, седум асистенции, а Адебајо го следеше со 24 поени и 12 скокови.

За Сиксерси не настапи еден од најдобрите играчи Ембид поради повреда, прв стрелец беше Харис со 27 поени и шест скокови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Папата Франциск бара средба со Путин, Москва засега без одговор

Следно

10-те најдобри креации на Мет Гала: Ким Кардашијан го облече фамозниот фустан на Мерилин Монро

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian