Виц на денот: Секретарка

1 min read

Двајца директори разговараат:
– Како се покажа твојата секретарка?
– Ја избркав.
– Зошто? Беше многу убава.
– Еден ден влегувам во канцеларијата а таа ме пречекува со зборовите: „Имам изненадување за вас“ – и излезе. По некое време се појавија сите вработени од мојата компанија со цвеќиња, бонбони, коњаци… Скандираа: „Среќен роденден господине директоре“…
– Што има лошо во тоа?
– Па јас веќе се соблеков.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Престана продажбата на авиобилети за линијата Скопје-Софија-Скопје

Следно

Денес се слави преподобен Теодор Трихин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian