Шармот на скопскиот центар низ неколку фотографии

1 min read

За центарот на Скопје не е доволен само еден ден. Доколку сте турист и сакате убаво и полека да го разгледате централното подрајче на метрополота, па и да испиете кафе „наа раат“, ќе ви бидат потребни повеќе часови. 

Овој дел од градот никогаш не мирува, па така, ќе видите минувачи кои брзаат, но и такви кои за миг подзастануваат да уживаат во „духот на центарот“. 

Фонтаните, спомениците, Вардар, Камениот мост, Триумфалната Порта, расцветаните дрвја, уличните продавачи, минувачите…се дел од центарот на Скопје. 

Овие фотографии ќе ве натераат да се вљубите во ова скопско поднебје! 

skopjeinfo.mk

Претходно

Роскосмос ја напушта МВС

Следно

Бугарски медиуми: Никој не сака да лета со „македонскиот авион“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian