На граничниот премин Богородица за влез во државата се чека околу 30 минути

1 min read

На граничниот премин Богородица, за влез во државата, има чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопштуваат од АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози, со умерен интензит на патните правци надвор од градските средини.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица е отворен за сообраќај до 01.10.2022 за возила со вкупна маса до 3,5 тони, потсетуваат од АМСМ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дневен хороскоп за 3 мај: Бидете понежни кон себеси, не си внесувајте негативна енергија

Следно

Зеленски за изјавата на Лавров дека и Хитлер имал еврејско потекло

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian